Martingale – Cervena – Cerna

Martingale systém

Hned na začátek si představíme jeden z nejznámějších a v praxi nejjednodušeji aplikovatelných ruletních systémů, a tím je Martingale.

 

Tento způsob byl původně vynalezen jistým J.H.Martindalem a paradoxem je, že jej používal na přilákání lidí do svého casina. Bohužel (pro něho) se mu to ale postupně přestalo vyplácet a díky systému o své investice skoro přišel.

 

Tento systém spočívá v sázkách na tzv. rovné sázky, tedy na ty, kde jsou šance na výhru okolo 50% a je zde relativně vysoká pravděpodobnost výhry v dalším spinu. Nejoblíbenější jsou sázky na barvu (červená/černá), ale je možno vsadit také na další rovné sázky (sudá/lichá,vysoká/nízká).

 

Hlavním principem Martingale systému je postupné zvyšování sázek v případě prohry. Nebudeme se bavit o konkrétních vsazených sumách, pro představení tohoto systému nám bohatě poslouží označení „Žeton“.

 

Myšlenka je následující. Vsadíte na nějakou rovnou sázku (malá/velká,sudá/lichá,nejčastěji červená/černá) 1 žeton. Pokud vyhrajete, vyhrajete žetony 2, tudíž jste jeden v plusu a následující sázku na druhou variantu. Pokud jste např. vyhráli na černou, další sázka bude opět 1 žeton na červenou. Pokud prohrajete, vsadíte 2 žetony ne tu samou barvu, kde jste prohráli. Postupným dvojnásobením sázek byste měli dříve nebo později přijít k výhře, kouzlo tohoto systému spočívá v tom, že vždy na konci série vyhrajete 1 žeton.

Příklad:

 

Otočení Barva Výše sázky Padla Barva Výhra/Prohra Stav peněženky

100

1

Černá

1

Černá

+1

101

2

Červená

1

Černá

-1

100

3

Červená

2

Černá

-2

98

4

Červená

4

Černá

-4

94

5

Červená

8

Černá

-8

86

6

Červená

16

Červená

+16

102

7

Černá

1

Červená

-1

101

8

Černá

2

Červená

-2

99

9

Černá

4

Červená

-4

95

10

Černá

8

Černá

+8

103

Vypadá to ohromně jednoduše, že ano? Jednoduché letmé zapřemýšlení nad tímto systémem přímo volá po ozkoušení naostro. Nebudeme lhát, martingale vskutku stojí za vyzkoušení, ale stejně jako kterýkoli jiný ruleta sýstém má i Martingale systém svoje mouchy a úskalí.

Úskalí systému Martingale

V dlouhodobém horizontu, systém produkuje ztráty na stejné úrovni jako kterýkoli jiný. V krátkodobém horizontu produkuje velmi časté malé výhry, ale příležitostné masivní ztráty. Protože se jedná o krátkodobé prognózy týkající se několika spinů, mnoho hráčů „dojede“ na delší série stejných barev v řadě. Důvody jsou hned dva:

 

1)    Nedostatečný kredit – Hráčův zůstatek již jednoduše nestačí na další zdvojnásobení sázky, protože většinu svých peněz již použil na dosavadní násobky a výsledkem je masivní ztráta pomaličku nabitých žetonů.

2)    Limit Stolu – S tímto pojmem se setkáme ve většině online i offline casin. Jde o maximální výši sázky na barvu, sudou/lichou či vysokou/nízkou, tedy rovné sázky. Pokud je limit casina např. €500, již neúspěšný 10-tý spin se stává pro hráče, který vsadil na začátku pouhé €1 likvidační. Další sázku nepůjde díky limitu stolu uskutečnit a opět dochází k masivní ztrátě, kterou budete těžko dohánět.

 

Série stejných barev třeba 20x za sebou není u rulety častá, může se ale dostavit, buďte proto při používání systému Martingale navýše opatrní a moc neriskujte, může se stát, že během jedné série přijdete o všechno!!

 

 

Zanechte Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.