Black Jack

Black Jack

Black Jack je jedna z nejstarších karetních her vůbec.. Přestože naučit se hrát tuto hru jako profesionál vyžaduje dlouhé roky praxe, jednoduchá pravidla umožňují i nováčkům nastavit latku výhernosti poměrně vysoko.. Již od roku 1690 se Black Jack těší obrovské popularitě v kasinech všeho druhu, nejjednodušší a nejpohodlnější však je vychutnat si Black Jack v online podobě.. U nás je této hře nejblíže hra „Oko“, nebo také „jednadvacet“

Obecně platí, že u Black Jacku hraného u casinového stolu musí být přítomen hlavně roydávající (Dealer).. Počet hráčů je různý, od jednoho až po možnosti stolu, většinou však max. devět.. Stejně jako Poker se Black Jack hraje s 52 Francouzskými kartami s hodnotami 2,3,4,5,6,7,8,9,10,J,Q,K,A ve čtyřech barvách, a to Srdce(Hearts),Piky(Spades),Káry(Diamonds) a Kříže(Clubs).. Někdy se používá i víc balíčků najednou..

 Pravida hry Black Jack

Pravidla: Cílem hry Black Jack je porazit Dealera a vytěžit z Vaší sázky co největší výhru.. V praxi to znamená přiblížit se co nejvíce součtem hodnot obdržených karet číslu 21, nejlépe však tohoto čísla dosáhnout, nikdy však hráč nesmí tuto hranici překročit.. Každý hráč dostane na začátku 2 karty a je jen na něm, zda bude ještě táhnout, nebo mu daný součet postačí.. Na rozdíl od dealera,

 

Hodnoty Karet:

2,3,4,5,6,7,8,9- Karty si zachovávají svoji hodnotu

10- Rovněž je hodnota této karty 10, v kombinaci s A však už tvoří tzv. Black Jack(Vaše sázka se 1,5x násobí)

J,Q,K- Všechny tyto karty mají hodnotu 10 a s A tvoří Black Jack..

A- Karta Esa je nejlepší ve hře, jelikož má hodnotu 1 a 11 zároveň..

 

Příklad: 2,4,4,A-21

A,K-Black Jack

K,K,A-21

A,5,6,9-21

 

Průběh hry: Na začátku každý hráč umístí svou sázku na vyznačené místo na stole.. Dealer rozdá každému dvě karty lícem vzhůru (může je tedy každý vidět), sobě však nechá jednu kartu skrytou..

Hráč má následně možnosti na výběr:

1) Táhnout(Hit)- Hráč si spočítal, že hodnota jeho karet je ještě nízká, bere tedy další.. Počet tažených karet není nijak omezen, přesáhne-li však jejich hodnota 21, hra pro hráče okamžitě končí prohrou..

2) Stačí(Stand)- Hráč je s hodnotou karet spokojen, novou kartu netáhne a předává tah hráči po levici..

3) Zdvojnásobit(Double)- Sázku je také možno před obdržením třetí karty zdvojnásobit.. Hráč pak obdrží pouze jednu kartu.. Nejčastější dvojnásobené součty jsou 9,10,11, kdy má hráč možnost po obdržení J,Q,K,A dosáhnout nejlepší kombinace..

4) Rozdělení(Split)- Pokud hráč obdrží dvě stejné karty, má možnost je rozdělit a hrát tedy s oběma kartami jako s počátečními.. Sázka se nedělí, na druhou kartu musíte vsadit tutéž sázku jako jste již předtím vsadili na kartu první.. Splitovat můžete až třikrát, maximální počet vašich hromádek je tedy čtyři..  Dají se rozdělit i esa, avšak rozdělené eso a karta s hodnotou 10 již netvoří BlackJack, ale 21(vypláceny jsou v poměru 1:1)..

5) Pojištění(Insurance)- Pokud dostane Dealer jako odkrytou kartu eso, může se hráč za polovinu své sázky pojistit proti jeho BlackJacku.. Dosáhne-li dealer BlackJacku, hráč dostane nazpět všechny své sázky, v opačném případě o pojištění přichází..

Zanechte Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.