Baccarat Pravidla

Baccarat pravidla

Baccarat je karetní hra, jejíž původ sahá až do 15. století. Přibližně v té době se dostala z Itálie do Francie. Rozlišujeme ho na tři základní druhy- Punto Banco,Chemin de fer a Baccarat banque. Zde si povíme pouze o prvním a zdaleka nejrozšířenějším druhu hry, a to Punto Banco.

Pravidla hry: Baccarat se hraje s několika balíčky Francouzských karet smíchaných dohromady. Na začátku hry má hráč možnost vsadit na sebe(Player), na dealera(Banker) nebo na remízu(Tie). Výplatní poměry při jednotlivých sázkách jsou:

1)      Sázka na hráče(Player)- při výhře bere hráč násobek své sázky, tedy  1:1

2)      Sázka na bankéře(Banker)- i zde jde o stejný poměr, tedy 1:1, ovšem pokud na toto pole hráč vsadí a vyhraje, bankéř si z výhry bere 5%.

3)      Remíza(Tie)- Pokud hra skončí remízou, sázky umístěné na tomto poli vynesou hráči zhodnocení 8:1

Hodnoty karet určující Baccarat pravidla:

A-Eso se v Baccaratu počítá jako 1

2,3,4,5,6,7,8,9- Tyto karty zůstávají stejné

10,J,Q,K- Tyto karty mají hodnotu 0

Každý hráč i dealer obdrží dvě karty. Ve zkratce jde o to, kdo ze zúčastněných se v součtu karet dostane blíže k číslu 9. Desítky v této hře nehrají žádnou roli, proto dostane hráč např. 9,6,=15, hodnota jeho kombinace je pouze 5. Devět je proto nejvyšší dosažitelná hodnota, 10 se mění v 0. Pokud je součet prvních dvou karet 8 nebo 9, jedná se o tzv. Natural a hra okamžitě končí výhrou. Hráč nemá šanci rozhodnout se, zda vezme další kartu, či nikoli, hru může tedy ovlivnit pouze volbou sázky. To, jestli hráč či dealer po obdržení prvních dvou karet dostane ještě třetí záleží na součtu karet dosažených prvními dvěmi.

Důležité je, že Baccarat si vede velmi dobře v porovnání s ostatními hrami, co se týče výhody casina(House Edge). Sázky na Hráče dosahují asi 1,36% House edge, u sázky na Bankéře je to již pouze 1,17%, proto si při těchto sázkách bankéř bere část Vaší výhry. U remízy je House edge 14,4%.

 

Zanechte Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.